Dzisiaj mam dla Ciebie kilka wskazówek w formie pytań ułatwiających pożegnanie się z niepotrzebnymi rzeczami.

Pamiętaj, że to Ty rządzisz w swoim domu, a nie przedmioty!

Powodzenia!👍

P.S. 💚 Pamiętaj, nie planuj posprzątania od razu wszystkiego. Zacznij małymi krokami np. od jednej szuflady lub szafki w łazience. 💚

Oto lista pomocnych pytań.

  1. Czy to jest coś, co kocham? Czy to mi daje radość? – czy jak widzisz swoją sukienkę w kwiatki, to czujesz radość, ponieważ wiesz, że świetnie w niej wyglądasz?
  2. Czy używam tego regularnie? – jak często używasz tej rzeczy?
  3. Czy trzymam to w domu, ponieważ myślę „że tak wypada”? – dostałaś od teściowej komplet talerzy 10 lat temu, ale niestety nie podoba Ci się i nie pasuje do stylu Twojego domu?
  4. Czy trzymam to w domu, ponieważ muszę, czy chcę? – dostałaś to w prezencie, ale nigdy nie używałaś, bo prezent był nietrafiony i myślisz, że nie wypada Ci oddać komuś innemu?
  5. Czy mam kilka takich samych przedmiotów? – masz 3 takie samy maty do jogi, a używasz tylko jednej?
  6. Czy ten przedmiot jest wart czasu poświęconego na jego czyszczenie/ miejsca na jego przechowywanie? – masz kilka pamiątek z wakacji, tylko nie Twoich, dostałaś je od znajomych i kurzą się na regale?
  7. Czy można by użyć miejsca, przestrzeni na coś innego? – trzymasz sanki po swoich dzieciach w garażu dla wnuków, ale Twoje dzieci mają dopiero 14 lat? 🙂

 

Porządki w szafie? Zobacz filmik i zastosuj ten trik, to jest naprawdę proste!

Triki Domowych Metamorfoz No. 1. „Za dużo ubrań w szafie?”

Good luck!

Autorka

Call Now Button