Czas prezentów zbliża się wielkimi krokami! Jak co roku stajemy przed dylematem, co kupić najbliższym pod choinkę? Gdy brakuje pomysłu, często sięgamy po przypadkowe, nieprzemyślane podarunki kupione na szybko. Wybieramy gotowe zestawy prezentowe lub kupujemy cokolwiek, aby tylko mieć, co położyć pod choinką. Tymczasem, wcale nie musi tak być! O tym, jak planuję zakupy prezentowe, przeczytacie w tym artykule.

U mnie jest inaczej! Uwielbiam sprawiać radość i kocham kupować prezenty, ale przemyślane i spersonalizowane. Kupuję je w ciągu całego roku. Jak zobaczę coś idealnego dla przyjaciółki czy cioci, od razu kupuję i chowam do pudełka na prezenty, gdzie sobie leżakują. A ponieważ rok jest długi, by nie kupić dwa razy prezentu dla tej samej osoby, od lat korzystam z listy, którą mam w Excelu. Moi znajomi się śmieją, że wszystko mam w Excelu.

Jeśli czytaliście zeszłoroczny wpis, to wiecie, że w tabeli mam listę osób, którym co roku kupuję prezenty i co roku wpisuję, co kupiłam. Robię to, by:

  • pamiętać, komu jeszcze w danym roku mam kupić prezent,
  • nie kupować dwa razy tego samego.

Prezenty spakowane!

W tym roku znowu otworzyłam moją listę i już tydzień temu miałam spakowane wszystkie prezenty! Nie cierpię tłumów i przypadkowych podarunków, które następnego dnia dołączą do grona rzeczy zbędnych, nieużywanych, zagracających mieszkanie, bo szkoda wyrzucić. Jeśli również chcecie uniknąć prezentowych wpadek, spróbujcie koniecznie mojej metody.

U mnie system z listą prezentów sprawdza się idealnie od 10 lat, dlatego w tym wpisie dzielę się nim z Wami. Poniżej umieszczam dwie checklisty do pobrania, które możecie wydrukować.

Pierwsza to LISTA PREZENTÓW POD CHOINKĘ (rozpiska na 4 lata do przodu). Druga LISTA PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH na ten rok. Drukujcie i działajcie, bo najlepszy czas na kupowanie prezentów jest teraz. Z każdym kolejnym dniem grudnia tłumy w sklepach będą większe.

Udanych zakupów prezentowych!

Lista prezentów – POBIERZ

Lista prezenty 2 – POBIERZ

 

Przeczytajcie również artykuł -> GRUDNIOWY PLANNER DLA ZABIEGANYCH.

 

Autorka

Call Now Button