Grudzień to miesiąc upływający na przygotowaniach do świąt, sprzątaniu, zakupach i cieszeniu się tą cudowną, magiczną atmosferą. W każdym radiu 50 razy dziennie grają „Last Christmas” i „All I want for Christmas is you”, co osobiście bardzo mi się podoba. Ulice i wystawy sklepowe zaczynają lśnić, mieniąc się kolorowymi światełkami i świątecznymi ozdobami. Dla wielu osób to sygnał mówiący – CZAS NA PRZEDŚWIĄTECZNE PORZĄDKI! Tylko, czy o to chodzi, by wszystko posprzątać, a w święta padać ze zmęczenia?

Wiele z nas w grudniu popada w wir porządków, chcąc dotrzeć w każdy zakamarek swojego domu czy mieszkania. Tymczasem napiszę to wyraźnie jako ekspertka od porządkowania, uważam, że w grudniu nie trzeba tracić głowy na sprzątanie każdego kąta, szorowanie okien i robienie porządków tam, gdzie przez cały rok nie udało nam się ich zrobić, np. w piwnicy. Ani goście, ani święty Mikołaj tam nie zaglądają.

Nie trzeba również godzinami stać w kuchni. Można część jedzenia zamówić w dobrej, sprawdzonej wcześniej garmażerii lub poprosić bliskich, by coś przygotowali i przynieśli.

Nie zapominajmy o tym, na czym polega prawdziwa magia świąt. Nawet dla ateistów, jak ja, jest to forma spędzania czasu z najbliższymi, z którymi łączą nas serdeczne relacje, a nie, z którymi wypada się spotkać. To czas zwolnienia i cieszenia się swoim towarzystwem, odpoczynku i ładowania akumulatorów na kolejny rok.

Grudniowe podsumowanie roku

Z drugiej strony grudzień to czas podsumowań, zamykania tematów zaplanowanych na bieżący rok i snucia planów na kolejny 2022. Ja w grudniu planuję znaleźć czas na spotkania z bliskimi i przyjaciółmi, by powiększyć moją kolekcję pięknych wspomnień. Planuję również obejrzeć kilka filmów na Netflix.

Dla tych z Was, którzy mają sporo do ogarnięcia przed Świętami, przygotowałam planner. Z pewnością ułatwi Wam organizację. Mam nadzieję, że będzie drogowskazem, podpowie, o czym warto pamiętać na ostatniej prostej do Świąt i pomoże znaleźć czas dla siebie w wirze przedświątecznych przygotowań.

Grudzień to magiczny miesiąc i warto z tej magii skorzystać w rytmie slow! Pobierajcie i działajcie!

Planer grudzień _ Domowemetamorfozy_2021

Polecam również lekturę artykułu -> PREZENTY GWIAZDKOWE – CHECKLISTA UŁATWIAJĄCA PLANOWANIE ZAKUPÓW PREZENTOWYCH, w którym znajdziecie dwie kolejne pomocne checklisty.

 

Autorka

Call Now Button