O mnie

Cześć! Jestem Maria.

Od 7 lat zajmuję się declutteringiem oraz home stagingiem, czyli:

Porządkuję przestrzeń. Aranżuję wnętrza. Podnoszę wartość.

Co zrobię dla Ciebie?

Przeorganizuję i uporządkuję Twój dom w taki sposób, aby nie chciało się z niego wychodzić 😉 Jeśli masz mieszkanie na wynajem to zajmę się jego profesjonalnym przygotowaniem do wynajmu – tak, aby pozwolić Ci na uzyskanie maksymalnie atrakcyjnej ceny.

Chcesz skorzystać z mojego wsparcia?

Television

TV

Jestem stałym gościem programu Dzień dobry TVN, w którym to regularnie prezentuję sprytne triki i podpowiadam “jak ogarnąć dom” 😉

Pokazuję sprawdzone sposoby, które każdy może zastosować we własnych czterech ścianach.

WYKŁADY

Od 2018 roku udzielam się w roli gościnnego wykładowcy na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni dla przedsiębiorców – ASBIRO.

Współpracuję z inwestorami, którym podpowiadam, w jaki sposób home staging może wpłynąć na rentowność ich biznesów.

WYDARZENIA

Uczestniczę w wydarzeniach branżowych, podczas których dzielę się wiedzą z zakresu declutteringu i home stagingu.

Występowałam m.in. na targach Warsaw Home, Strefie Zmian Jadzi Korzeniewskiej, International Warsaw Women’s Day, Archiday, Tydzień dla domu, a także evencie Włącz ECO z Michelin.

ORGANIZACJE

Od 2017 roku należę do Stowarzyszenia Mieszkanicznik, a od 2020 jestem członkiem IAHSP.

Uczestniczę w spotkaniach z innymi ekspertami, wymieniam się wiedzą na temat aktualności i trendów, a także dbam, aby zawsze być na bieżąco 😊

Jestem prekursorką declutteringu w Polsce i doradcą home stagingu

Odkąd tylko sięgam pamięcią – zawsze lubiłam aranżować, sprzątać i organizować przestrzeń wokół siebie. Wykorzystywałam do tego liczne pudełka, przegródki oraz szkatułki, w których to mogłam umieścić wszystkie przedmioty tak, aby każde z nich miało swoje stałe, wyznaczone miejsce. Dawało mi to spokój wewnętrzny i więcej swobody. Widząc porządek wokół siebie, mogłam skupić się na rzeczach dla mnie ważnych.

Teraz robię to również dla innych. Prowadzę szkolenia, warsztaty, prezentacje i konsultacje, w ramach których pokazuję i podpowiadam, w jaki sposób planować i organizować przestrzeń.

Powiedzenie „szewc bez butów chodzi” nie ma u mnie zastosowania. Poza tym, że w moich wnętrzach panuje ład i porządek (ale spokojnie, nie jestem perfekcyjną panią domu i nie zamierzam nią być 😊) to też sama inwestuję w nieruchomości, które osobiście przygotowuję na wynajem.

Od marketera do designera

Moje zawodowe początki z pewnością nie wróżyły kariery w declutteringu. Zaraz po studiach (Pedagogika Specjalna i PR na SGH) pracowałam jako wychowawca w internacie specjalnym i związałam się branżą reklamową, w której to na przestrzeni lat, realizowałam projekty dla firm takich, jak: Unilever, Canal +, Dawtona, Animex czy Bank DNB Nord.

26 metrów kwadratowych, które zmieniło moje życie

Doprecyzowując – było to dokładnie 26 i pół metra mojego własnego M1 😊. Pierwsze szlify w declutteringu zdobywałam mieszkając jeszcze sama. Jednak prawdziwe wyzwania pojawiły się, gdy w mieszkaniu pojawili się nowi lokatorzy – mój chłopak oraz 2 koty. Wtedy też zdałam sobie sprawę, że na tak małej przestrzeni każdy centymetr jest naprawdę na wagę złota.

Pomimo małego metrażu, zaaranżowałam mieszkanie tak, że znalazłam w nim miejsce na salon, jadalnię, biuro domowe, a nawet pokój gościnny – i to w jednym pomieszczeniu!

Potem poszło już “z górki”

Przeprowadzki do kolejnych mieszkań i metamorfozy wnętrz znajomych, dały mi ogromne pole do popisu oraz pozwoliły na rozwój moich kompetencji. Poza szlifowaniem umiejętności praktycznych – dbałam także o poszerzanie swojej wiedzy w teorii, w czym pomogły mi m.in. profesjonalne szkolenia z home stagingu, w tym: od Akademii Stagingu oraz kursu Marii Semczyszyn.

Na efekty nie musiałam długo czekać

Najlepiej świadczą o nich opinie przyjaciół, jak i pierwszych klientów. A to tylko kilka wybranych:

“Wow. Mój dom wygląda jak nowy.”, „Nie mogę uwierzyć, że mam tyle miejsca.”, „Jaki cudowny porządek! Mój dom jest nie do poznania!”

To wszystko dało mi prawdziwego “kopa” i sprawiło, że od tamtej pory moja pasja stała się także moją pracą.

Dziękuję za tytuł zwycięzcy w kategorii Architektura i Design 2020 roku przyznany przez Mieszkanicznika.

Skorzystaj z mojego wsparcia

Zadbam o Twoją przestrzeń w Twoim domu w taki sposób, aby zapanował w niej porządek, wydała bardziej przytulna i nauczę Cię sprytnie przechowywać rzeczy.

Jeśli masz mieszkanie na wynajem, to przygotuję je w taki sposób, aby było atrakcyjne i szybciej znalazło nowych najemców.

Wywiady i programy ze mną

Call Now Button