Grudzień to mój ulubiony miesiąc.

Cieszą mnie pięknie oświetlone, kolorowe ulice. Uwielbiam zapach pierników, aromat pomarańczy, goździków i kardamonu. Pięknie przystrojona choinka, świąteczne piosenki… To wszystko sprawia, że mam znakomity nastrój, nawet jeśli obowiązków całkiem sporo.

Grudzień to dla mnie również czas podsumowań, refleksji nad tym, co udało mi się w tym roku, a czego nie zrobiłam. To również plany na kolejny rok. Dobrze jest usiąść na chwilę z kubkiem gorącej herbaty i zastanowić się, o czym marzymy, czego pragniemy.

Powiecie, hola hola! Masz czas na gorącą herbatę, kiedy do zrobienia tysiąc rzeczy?!

Tak, mam na to czas. Zaraz wyjaśnię dlaczego. 🙂

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was, ten przedświąteczny czas jest bardzo stresujący. Powód? Tysiąc rzeczy chcemy zrobić w ten jeden miesiąc, choć przez cały rok nie było na to czasu. Ale czy naprawdę tak musi być?

Dom musi lśnić, okna muszą być umyte, firany wyprane i powieszone, w szafkach musi być idealny ład… Musi? Serio?

Nic się nie stanie, jak tego nie zrobisz teraz. Przecież świat się nie skończy, jeśli zasłony nie będą wyprane przed świętami. Możesz to zrobić w nowym roku.

Jak wiesz, uwielbiam porządek i to, co piszę, może Cię zdziwić, ale uwierz mi, zrób teraz tylko to, co konieczne, a resztę zaplanuj na styczeń. Nie sprzątaj na siłę całego domu, tylko dlatego, że ktoś tego od Ciebie wymaga. Pomyśl o tym, co jest ważne.

Na przykład prezenty. 🙂

Prezenty są fajne, prawda? Każdy lubi je dostawać, ale fajnie jest też dawać. Więc, jak już zrobiłaś sobie herbatę (gorąco Cię do tego namawiam!), to usiądź i zaplanuj, co kupisz swoim bliskim w tym roku pod choinkę, żebyś później nie biegała albo nie biegał po sklepach w stresie, że nie kupisz tego, co chcesz.

Ale po co ja to wszystko piszę? Mam dla Ciebie niespodziankę.

Planery.

Przygotowałam specjalne planery, które mają na celu ułatwić zaplanowanie przedświątecznej gorączki. W końcu chodzi o to, żeby to był miły i radosny czas w gronie najbliższych. Żebyśmy się uśmiechali i byli serdeczni, a nie sfrustrowani i przytłoczeni tysiącem spraw i obowiązków.

Skorzystaj z moich propozycji i zaplanuj czas do końca roku. A kto wie, może Ci się spodoba i zaczniesz planować z wyprzedzeniem kolejne miesiące? Odkryjesz wtedy, że można wygospodarować w ciągu dnia czas na tę ulubioną herbatę. 🙂

Życzę Ci pięknego grudnia!


Pliki do pobrania:

Planer – grudzień 2018- Domowe Metamorfozy 2018 Pobierz

Planer świąteczny 2018 Domowe Metamorfozy 2018 Pobierz

Planer-lista – kartki świąteczne – Domowe Metamorfozy 2018 Pobierz

Planer – lista – prezenty świąteczne Domowe Metamorfozy 2018 Pobierz

Autorka

Jestem prekursorką declutteringu w Polsce oraz doradcą home stagingu.  Od lat pomagam innym odmieniać wnętrza i uporządkować przestrzeń w domu, by zapanował w nim ład i spokój. Wierzę, że uporządkowanie naszego codziennego otoczenia niesie ze sobą duże pozytywne zmiany nie tylko w domu, ale też w naszym życiu.

Call Now Button